Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi Mi Band 2 İnceleme
Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Akıllı saatlerin şarj problemi, Fitbit gibi spor bilekliklerinin fiyatı canınızı sıkıyorsa basit ve kullanışlı çözüm: Xiaomi Mi Band 2 . Hem de kolay ulaşılabilir fiyatıyla. Xiaomi Mi Band 2 incelemesi sizlerle.

Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Xiaomi firması ürettikleri fiyat / performans odaklı ürünlerle bir çok kişinin dikkatini üzerine çekiyor. Xiaomi Mi telefonlar, kulaklıklar, bluetoothlu cihazlar vb. bir çok teknolojik cihaz milyonlar tarafından sevilerek tercih ediliyor. Akıllı bileklik pazarına da Mi Band ile giren Xiaomi, bu modeli geliştirerek Mi Band 2 ile karşımıza çıkıyor. Youtube üzerinden de Xiaomi Mi Band 2 inceleme diye yazarsanız yüzlerce kutu açılış ve inceleme videosu ile karşılaşabilirsiniz 🙂

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri

Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlara bağlanabilen bileklik iOS ve Android cihazları destekliyor. Bilek çevirme hareketiyle saati veya isteğinize bağlı olarak benim kullandığım gibi hem tarih hem saati gösterebiliyorsunuz. Üzerinde tek bir dokunmatik tuş yer alıyor. Bu tuş yardımıyla bir sonraki menüye geçebiliyorsunuz. Sırasıyla adımsayar, kalp ritmi ölçme ve kalan şarj durumunu görebiliyorsunuz. Gün içerisindeki aktivitelerinizi izlerken gece uykunuzu da takip edebilin Mi Band 2 uyku istatistiklerinizi size sunabiliyor. Ve en önemlisi şarj süresi. Yaklaşık 20 gün şarj süresi ile herkesin gönlünü kazanmasını biliyor Mi Band 2 🙂

Mi Fit Uygulaması

Mi Fit Uygulaması

Mi Fit Uygulaması

Xiaominin resmi uygulaması ile hesap oluşturarak Mi Band 2 ile bağlantı kurabiliyorsunuz. Bağlantınızı kurduktan sonra otomatik olarak bilekliğe güncellemeleri yüklemeye başlıyor. Uygulama içerisinden kişisel bilgilerinizi girdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Gelen arama bildirimleri uygulama bildirimleri gibi bazı ayarlarda Mi Fit uygulaması içerisinde yapılmaktadır. Zaten akıllı bileklik üzerinden herhangi bir değişiklik yapabilmeniz mümkün değil. Ayrıca Google Fit gibi uygulamalara da veri aktarımı sağlayabiliyor. Hareketsizlik uyarısı ile belirli zaman hareket etmediğinizde sizi uyarmasını da sağlayabileceğiniz bir bildirim özelliği de mevcut. Özellikle bilgisayar başında uzun zaman geçiriyorsanız arada hava almanız için sizi bilgilendirebiliyor.

Arayanın Bilgilerini Görmek

Xiaomi Mi Band 2 kullanan kişilerin en çok istediği özellik sanırım biri aradığı zaman kimin aradığını görebilmek. Arayanı gösterme problemi yaşıyorsanız yazıyı okumaya devam ediniz. Mi Fit yazılımı ile Gelen arama bildirimlerini açtığınız zaman sadece bileklik üzerinde bir ikon ve titreme oluşmakta bir çağrı geldiğini anlayabilmektesiniz. Fakat kimin aradığı konusunda bilgilendirme yapmamakta. Bunu çözmek için 3. parti yazılım kullanıyorum. Xiaomi Mi Band 2 ile çalışabilen Mi Band Tools uygulaması ve Notify & Fitness uygulaması çeşitli özelleştirmeler içeriyor. Ben Mi Band Tools uygulamasını Google Play marketten indirdim. Bu sayede bileklik üzerinde arayan kişinin bilgilerini görebiliyorum. Ayrıca uygulama içerisinde farklı uygulamalar belirleyerek bu bildirimleri de görmenizi sağlayabiliyor. Mesela Mesaj uygulamasını da bu uygulama içerisinden tanımladım ve 18 karakter desteğini aktif ederek gelen mesajların ilk 18 karakterini bileklik üzerinden görebiliyorum. Özellikle bisiklet kullanırken telefonu çantaya bıraktığım için gelen aramaların yada mesajların bilgilerini görebilmek gerçekten oldukça işimi görüyor. Ayrıca yine bu uygulama üzerinden gelişmiş alarm özelliklerini kullanarak alarm tanımlaması yapabilmeniz mümkün.

Mi Band Tools Uygulaması

Mi Band Tools Uygulaması

Mi Band Tools Google Play Uygulama adresi; Mi Band Tools

Notify & Fitness Google Play Uygulama adresi; Notify & Fitness

Mi Band Tools uygulaması ücretli iken Notfiy & Fitness uygulaması ücretsiz fakat bazı özellikleri aktif edebilmek içi uygulama için satın almaya yönlendiriyor.

MiBand 2 Şarj Kablosu

MiBand 2 Şarj Kablosu

Mi Band 2 Şarj

Xiaomi Mi Band 2 çok gelişmiş bir cihaz değil, süper akıllı bir çok iş yapabilen bir cihaz da değil. Fakat yaptığı temel işleri doğru ve stabil şekilde yerine getirebiliyor. 3. parti yazılımlarla özelleştirilebiliyor ve bunları yaparken size yaklaşık 20 gün şarj süresi sunuyor. Şarjı bittiğinde ise 2 saat gibi bir süre içerisinde kutu içeriğinden çıkan özel manyetik kablosu ile usb üzerinden şarj edebiliyorsunuz. Batarya durumunu uygulama üzerinden ve bileklik üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Xiaomi Mi Band 2 Fiyatı

Bu bilekliğin bu kadar popüler olmasının belki de en önemli nedeni uygun fiyatı. Türkiye’de bir çok yerden temin edebileceğiniz cihazı Hepsiburada üzerinden de 100 TL civarına alabilmeniz mümkün. Biraz daha uyguna gelmesini istiyorsanız 20$ civarındaki fiyatlarla Çin sitelerinden temin edebilirsiniz. Gearbest, Banggood ve Aliexpress gibi popüler siteler üzerinden satın alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 2 Aksesuarları

Bileklik çok popüler olduğu ve kullanıcı sayısı gün geçtikçe arttığı için aksesuar konusunda da bir pazar yaratmış durumda. Bilekliğin kayış kısmını ister orjinalinde olduğu gibi silikon kayışlarla renk renk değiştirebileceğiniz gibi metal kayışlarla da farklılaştırabilirsiniz. Ayrıca ekranın çizilmesine karşı bir hassasiyetiniz varsa küçük ekran koruyuculardan da alabilirsiniz. Ben Aliexpress üzerinden renkli kayışları 1$ civarına 10 adet ekran koruyucuyu da 2$ civarına temin ettim.

Xiaomi Mi Band 2’yi Banggood üzerinden satın almak için; Banggood Mi Band 2

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Bir yorum

  1. Bunu alısün yerine bluetooth bağlantısı olan dizüstü ile kullanmak mümkün mü?

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top