Anasayfa / Teknoloji / Giyilebilir Teknoloji: Fitbit Charge 2
Giyilebilir Teknoloji: Fitbit Charge 2

Giyilebilir Teknoloji: Fitbit Charge 2

Giyilebilir teknolojiler sürekli gelişiyor, değişiyor. Spor, sağlık, bildirimler vb. nedenlerle bir çok bildirim almak hem bizi motive ediyor, hem de pratiklik sunuyor. Akıllı spor bileklikleri kategorisinde en dikkat çeken cihazlardan biri Fitbit Charge 2 seçmek için bir çok neden var.

Fitbit Charge 2

Fitbit markası bu kategorinin önemli oyuncularından, hatta en önemlisi. Fitbit Charge Hr modeli ile oldukça büyük pazar payına sahip olan Fitbit, kendini daha da geliştirerek karşımıza Fitbit Charge 2 ile çıktı. Aslında aktivite izleme bileklikleri kategorisinde 8-9 cihazı daha bulunmakta Fitbit’in. Ama en dikkat çekeni Charge 2. Alta, Blaze, Surge ise markanın dikkat çeken diğer aktivite izleme bileklikleri arasında.

Pebble, Fitbit’e Katıldı

Pebble, Kickstarter projesi ile tüm Dünya’ya adını duyurmuştu. Daha sonra bir kaç model daha çıkaran Pebble, akıllı saatler arasında en başarılı ve popüler olan markaydı. 2016 sonlarında ise Pebble tamamıyla Fitbit’e satıldı. Time 2 ve Core modellerinin üretilmeyeceğini ve para yatırmış olan Kickstarter kullanıcılarının iadelerini yapacaklarını bildirdiler. Ve maalesef artık Pebble ürünlerine destek verilmeyeceğini yani piyasadan tamamen yok olacağını açıkladılar. Bir anda çıkmış böyle yenilikçi bir markanın yine bir anda kaybolması üzücü. Bir çok Pebble çalışanının da Fitbit ekibine katıldığını ve artık bu pazarda daha güçlü yer alacağını belirtelim.

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2 Özellikleri

Dikkat çeken en önemli detay önceki nesil Charge serisine göre çok daha büyük ve göze hoş gelen ekranı oluyor. Geniş OLED ekran ile Charge 2 yine kalp atış hızı ölçümü, aktivite planlaması takibi, otomatik spor takibi, arama ve mesaj bildirimlerinin gösterilmesi, uyku takibi gibi bir çok işi başarıyla yerine getiriyor. Bileklik içerisinde dahili GPS bulunmuyor. Fakat Cep telefonunuza bağlı olduğunda telefonunuzun GPS bilgilerinden faydalanabiliyor.

Uzun Şarj Süresi

Bu cihazların en sıkıcı yanları; sürekli şarja takma gerekliliği. Fakat Fitbit bu konuda oldukça başarılı. 5-6 güne kadar dayanan bir pil ömrüne sahip olan Charge 2, 20 dakikalık şarj ile nerdeyse tamamen şarjını doldurabiliyor. Ayrıca gelen güncelleme ile mevcut pil durumunu da artık bileklik üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Fitbit Uygulaması

Fitbit Uygulaması

Fitbit Uygulaması

Kullanışlı ve sade arayüze sahip olan Fitbit uygulaması Android ve iOs cihazlarla birlikte kullanılabilmekte. Gün içerisindeki aktivitelerinizi, uyku düzeninizi vb. bir çok detaya uygulama üzerinden erişebilmektesiniz.

Fitbit Charge 2 Fiyatı

Ülkemizde 800 lira civarı fiyata satılmakta olan Charge 2’nin uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkün değil, fakat başarılı ölçümleriyle göz ardı etmek de doğru olmaz. Ayrıca cihaza Amazon üzerinden de sahip olabilirsiniz. Gümrük ve kargo masrafları dahil 185 $ gibi bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz gibi, Amazon.Com indirimlerini takip etmeniz durumunda daha uyguna mal etme şansınız da bulunmakta.

Ürünün resmi sayfası için ; Fitbit Charge 2

Amazon üzerinden satın almak için ; Amazon.Com Fitbit Charge 2

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top