Anasayfa / Teknoloji / Akıllı Kulaklık Geliyor!
Akıllı Kulaklık Geliyor!

Akıllı Kulaklık Geliyor!

Kickstarter projeleri arasında geçtiğimiz günlerde yerini alan bu proje çok beğenildi. The Dash ! Bunlar bildiğiniz kulaklıklardan değil. Üstelik zannettiğiniz gibi tek özelliği kablosuz olması da değil. Kulaklığın içerisinde hafıza ve işletim sistemi de mevcut ! Gerçekten akıllı kulaklık bu.

The Dash Akıllı Kulaklık

The Dash Akıllı Kulaklık

The Dash – Akıllık Kulaklık

Evet ilk önce dediğimiz gibi hiç bir kablosu bulunmuyor cihazın. İçerisinde ise 4 GB hafızası mevcut. Yani herhangi bir ek cihaza ihtiyaç duymadan müziğiniz kulağınızın içinde. Ayrıca bluetooth bağlantısı ile cep telefonunuza da bağlantı yapabiliyorsunuz. Peki bu cihazı asıl akıllı yapan özelleği ne ? Bu cihaz ile müzik dinlerken aynı zamanda, sporcular için ne kadar mesafe katettiğini, ne kadar kalori yaktığını, kalp ritmini, vücut ısısını ve oksijen seviyesini ölçebiliyor. Aynı zamanda bunları yaparken su geçirmeme özelliğine de sahip.

The Dash’ın Fiyatları

2015 yılında satışta görebileceğimizi düşündüğüm The Dash Akıllı kulaklıklar 299$’a satılmaya planlanıyor. Kickstarter üzerinden satın alır iseniz şu an 199$’lık fiyattan (bitmek üzere), eğer biterse 239$’lık fiyattan sahip olabilirsiniz. (+ kargo ücreti) Teslim tarihleri ücrete göre değişiyor.

The Dash Akıllı Kulaklık

The Dash Akıllı Kulaklık

The Dash projesi ile ilgili videolar, daha detaylı bilgiler ve sipariş vermek için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Piyasada kullanıcılar ile buluşacağı zamanı açıkçası merakla bekliyorum.

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

2 yorum

  1. güzel bir yenilik olacak gibi duruyor.

  2. Serhat Atılkan

    Gerçekten muhteşem bir haber. Teknoloji ile işli dışlı olan kişilerin alması gereken bir ürün. Fakat fiyat biraz tuzlu gibi 😀

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top