Anasayfa / Teknoloji

Kategori Arşivi: Teknoloji

Haber Aboneliği<

Popüler teknoloji ve bende merak uyandıran teknolojiler ile ilgili yazılar.

Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Xiaomi Mi Band 2 İnceleme

Akıllı saatlerin şarj problemi, Fitbit gibi spor bilekliklerinin fiyatı canınızı sıkıyorsa basit ve kullanışlı çözüm: Xiaomi Mi Band 2 . Hem de kolay ulaşılabilir fiyatıyla. Xiaomi Mi Band 2 incelemesi sizlerle. Xiaomi Mi Band 2 İnceleme Xiaomi firması ürettikleri fiyat / performans odaklı ürünlerle bir çok kişinin dikkatini üzerine çekiyor. ... Devamını Oku »

Giyilebilir Teknoloji: Fitbit Charge 2

Giyilebilir Teknoloji: Fitbit Charge 2

Giyilebilir teknolojiler sürekli gelişiyor, değişiyor. Spor, sağlık, bildirimler vb. nedenlerle bir çok bildirim almak hem bizi motive ediyor, hem de pratiklik sunuyor. Akıllı spor bileklikleri kategorisinde en dikkat çeken cihazlardan biri Fitbit Charge 2 seçmek için bir çok neden var. Fitbit Charge 2 Fitbit markası bu kategorinin önemli oyuncularından, hatta ... Devamını Oku »

Usb Type-C ve Usb Bağlantı

Usb Type-C ve Usb Bağlantı

Son günlerde yaşanan teknolojik gelişmeler USB sektörünü de etkiledi. Bütün her şeyin hızlandığı bu dönemde standart olarak kullandığımız Usb 2.0 bağlantılarımız artık yetersiz geliyordu. Uzun yıllardır hayatımızda önemli bir yere sahip olan USB bağlantıları şu sıralarda Usb Type-C ve Usb 3.1 gelişmeleriyle birlikte çevrede bir kafa karışıklığına neden olmuş durumda. ... Devamını Oku »

E-Ticaret Sektörü ve Teknoloji Marketler

E-Ticaret Sektörü ve Teknoloji Marketler

Ülkemizde bir süredir fazla dile getirilmese de bir ekonomik kriz yaşanmakta. Seçimlerdi, siyasi sorunlardı, terör sorunlarıydı, döviz kurlarının fırlamasıydı derken tabi ki bu iş ticaret yapan firmaları da oldukça etkiledi. Görünen o ki e-ticaret ‘te ilk bayrağı çekenler elektronik firmaları olmaya başladı… Devamını Oku »

Windows 10 geliyor

Windows 10 geliyor

Windows 8′ den sonra merakla beklediğimiz işletim sistemi için artık geri sayım başladı diyebiliriz. Microsoft Ocak ayında Windows 10’u resmi olarak tanıtmıştı. Yaz aylarında çıkacağı bilinen Windows 10 işletim sisteminin tam olarak hangi tarihte çıkacağı ise henüz açıklanmamıştı. Temmuz ayının sonunda piyasaya çıkıyor AMD’nin bir lansmanda yaptığı açıklama ile Microsoft Windows ... Devamını Oku »

Vestel’den müthiş atak !

Vestel’den müthiş atak !

Cep telefonu pazarına Venus isimli modelleriyle giren Vestel sanırım istemiş olduğu satış rakamlarına ulaşamadı. Cep Telefonu Pazarı Ülkemizde ortalama yıllık cep telefonu satışı 10 milyon adedin üzerinde. Ve bunların yarısından fazlası akıllı telefon olma özelliği taşıyor. Tahmini olarak bu pastadaki en büyük pay Samsung’a ait. Ve onu takip eden Apple, ... Devamını Oku »

Akıllı Kulaklık Geliyor!

Akıllı Kulaklık Geliyor!

Kickstarter projeleri arasında geçtiğimiz günlerde yerini alan bu proje çok beğenildi. The Dash ! Bunlar bildiğiniz kulaklıklardan değil. Üstelik zannettiğiniz gibi tek özelliği kablosuz olması da değil. Kulaklığın içerisinde hafıza ve işletim sistemi de mevcut ! Gerçekten akıllı kulaklık bu. The Dash – Akıllık Kulaklık Evet ilk önce dediğimiz gibi ... Devamını Oku »

İnternete Sansür

Bir süredir medyada dillendirilen ve dün meclisde kabul edilmiş olan internete sansür ve internette yeni düzenleme adı ile lanse edilen haberleri görmüşsünüzdür. Bir çok yerde de bunlardan bahsediliyor ve yorumlar yapılıyor. İnternet ile ilgili düzenlemede yer alan maddeleri incelemek isterserseniz aşağıya devam edebilirsiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Teşkilat ve ... Devamını Oku »

Qualcomm’dan Akıllı Saat: Qualcomm Toq

Qualcomm’dan Akıllı Saat: Qualcomm Toq

Daha önceki konu ile ilgili yazımda piyasadaki akıllı saatlerden ve yapabileceklerinden bahsetmiştim. Ve kullanıcılar olarak ne zaman kullanılabilir hale geleceği konusunda yorumlar yapmıştım. Şimdi karşımızda Qualcomm’un akıllı saat pazarına giriş yaptığı modeli; Qualcomm Toq var. Fakat şimdiden söyleyeyim, bize yenilikçi şeyler sunsa da henüz akıllı saatler emekleme aşamasında. Daha önceki ... Devamını Oku »

Elveda Winamp

Elveda Winamp

Bir zamanlarımızın vazgeçilmezi, mp3 oynatıcımız,o gerçek bir efsane. Ama artık aramızdan ayrılmanın vakti gelmiş gibi görünüyor… Winamp ile serüvenimiz.. O zamanlar backup cdlerimiz olurdu. Bilgisayarımızı formatladıktan sonra kurduğumuz programların başında gelirdi Winamp. Mp3lerimizi dinlemenin en iyi yoluydu. Çalma listeleri yapar, kaydederdik. Daha sonraları skinler çıktı, herkes farklı skinler kullanmaya başladı. ... Devamını Oku »

Scroll To Top