Anasayfa / Rc Model / Mikro Drone: Eachine E010 Mini Drone
Mikro Drone: Eachine E010 Mini Drone

Mikro Drone: Eachine E010 Mini Drone

Aslında bu ufaklığa drone demek olmaz, küçük oyuncak diyebiliriz. Popüler drone üreticisinin mikro dronu Eachine E010 Mini Drone ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Eachine E010 Mini Drone

Eachine Çin pazarında RTF yani uçmaya hazır drone modelleriyle oldukça popüler. Bu alanda bir çok modeli bulunmakta, üstelik yedek parçalarına da ulaşmak oldukça kolay. Eachine E010 Mini modeli ise ailenin en küçük aynı zamanda en ucuz modeli. Boyutları sadece 9,5 x 9,5 cm olan bu ufak oyuncak 150 mAh lik bir pil ile geliyor bu size 5 – 7 dk arası bir uçuş süresi veriyor. Zaten ufak bir oyuncak olduğu için bu süre yeterli geliyor. Yarım saatlik usb den şarj sonrası tekrar uçuşa devam edebiliyorsunuz.

Eachine E010 Mini Drone Fonksiyonları

Mikro dronumuz 4 kanallı bu sayede kontrolü gayet basit. İlk bi kaç turda tam kontrol edemezseniz endişelenmeyin, daha sonra alışıyorsunuz. Çok hafif bir oyuncak olduğu için gaz kolunu iyi ayarlamanız gerekiyor yoksa tavana çarpmanız kaçınılmaz oluyor 🙂 Üzerinde led ışıkları da bulunan drone’un kumandası 2 adet AA (kalem pil) ile çalışmakta. Kumanda üzerinden Mode 2 modelini aldıysanız eğer sol taraftan gaz kolunu ve dönme komutlarını verirken, sağ taraftan istediğiniz yöne uçmayı sağlayabiliyorsunuz. Kumandanın orta ve sağ alt tarafında bulunan küçük tuşlarla trim yani drone’un denge ayarlarını basitçe gerçekleştirebiliyorsunuz

Eachine Drone

Eachine Drone

Return Home / Eve Dönüş butonu ise kumandanın bulunduğu konuma geri dönmesi için hazırlanmış bir tuş ama zaten iç mekan kullanımı bir cihaz olduğu için pek gerekli değil ayrıca pek de işlevsel olduğu söylenemez. Sağ arka tarafta bulunan tuş ile de ufaklığın takla atmasını sağlayabilirsiniz.

Eachine E010 Mini Drone Almalı mıyım ?

Açıkçası ben 2 yaşındaki kızım biraz eğlensin, dikkatini çeksin diye aldım ama bir kaç dakikadan sonra pek ilgisini çektiğini söyleyemem 🙂 Arasıra aklına gelip uçurup 5-10 dk vakit geçiriyoruz. Daha fazlasını zaten beklememek lazım. Bir kaç sene sonra daha büyükleriyle, belki de kendi uçurabileceği modellerle ilgisini çekmeyi deneyebiliriz. Belki daha büyük çocuklar için daha eğlenceli olabilir.

Paket içeriğinden kumanda, drone, şarj kablosu ve yedek pervaneler çıkıyor. Ayrıca yedek parçaları da satılmakta.

E010 Mini Fiyatı ve Satın Alma

Uygun fiyatı ile bir çok yerde Eachine E010 Drone’a ulaşabilirsiniz. Ben popüler Çin sitesi Banggood üzerinden satın aldım. Fiyatı ise şu an 13,99 $. Sizde satın almayı tercih ederseniz ürün sayfası ; Banggood Eachine E010 Mini Drone

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top