Anasayfa / Gezi / Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 3
Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 3

Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 3

Çeşme’de başlamış olduğumuz Ege-Akdeniz sahil turu artık büyük bölümü gezildi. Fethiye’de ki 3 günlük konaklamamız sona erdi ve yola çıkma vaktimiz geldi. Fethiye’den yola çıkarken Ölüdeniz’i görmeden yola devam edemezdik. Fakat vaktimiz kalmadığından Ölüdeniz’de yüzemeyecektik. Ama en azından o güzelliği bir görelim dedik. Bir kaç fotoğrafta buradan alıyoruz. Biraz sahilden uzaklaşarak Antalya’ya daha hızlı bir şekilde varabilmek için Elmalı üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Tabi bu güzergahı seçerek ; Finike, Demre, Kaş gibi noktaları pas geçmiş oluyoruz.

Tatil’in Başkenti : Antalya

Gezimizin geçtiğimiz bölümlerinde oldukça yorulduk. Sürekli bir yerleri görelim, oraya da gidelim derken sürekli yollardaydık. Antalya’yı daha önce de bir kaç kez gördüğümüzden dolayı bu sefer ki otelimizi biraz daha dinlenmeye yönelik seçelim istedik. Commodore Elite Suites & Spa otelinde 2 gece konaklama için rezervasyonumuzu yaptırdık. Evrenseki plajında yer alan otelin kumsal çok güzel. Otelin biraz farklı bir tarzı var. 18 yaş altı girmesi yasak. Akşam yemeklerine uzun pantolon girme zorunluluğu var. Konsept ilgimizi çekti doğrusu. Bu arada gerçekten kurallar uygulanıyor. Otel gerçekten lüks. Yemekler Limak Lara kadar olmasa da gayet güzel. Eğlence ve animasyon konusunda pek bir seçenek yok. Daha doğrusu sanırım otelin konsepti gereği sanırım böyle aktiviteler pek yapılmıyor. Açıkçası biraz eğlence fena olmazdı 🙂 Biz kaldığımız 2 gece de canlı müzik vardı.

Oteldeki konaklamamızdan sonra Manavgat Şelalesini ve Dim Mağarasını geziyoruz. Daha sonra yavaş yavaş dönüş yolumuzdayız. Virajlı yollarda, manzara eşliğinde büyük bir keyifle dönüyoruz. Ve artık Susanoğlu’ndayız 🙂 Burada biraz da Aile ile vakit geçirip evimize, Adana’ya dönüyoruz.

Susanoğlu

Susanoğlu

Rakamlarla Ege-Akdeniz Sahil Tatil Turu

166 : Yol boyunca harcanan mazot. (litre)

2900 : Rotamız içerisinde yaptığımız km.

10 : Evimizden uzak geçirdiğimiz gece.

70 : Otopark ve kaldırımlara ödenen park ücreti.

101 : Tarihi ve turistik yerleri görmek için gişelere ödediğimiz ücret.

 Akılda Kalanlar

– Plansız yola çıkma.

– Kafa dinlemek ve huzur bulmak için Datça’ya tekrar git.

– Rotam içerisinde Müzekart Efes hariç hiç bir yerde işe yaramadı.

– Elektrikli otomobil bulmadan bu kadar çok gezme.

 

2013 Yaz tatilimizi bu yazı ile de tamamlamış oluyoruz. Önümüzdeki gezi yazılarımı Yurtdışı destinasyonları hakkında yazmak umuduyla…

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top