Anasayfa / Gezi / Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 1
Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 1

Ege-Akdeniz Sahil Turu Bölüm 1

Genelde gezi / tatillerimizi planlı yapmayı tercih ediyoruz. Gideceğimiz, kalacağımız yer belli, döneceğimiz tarih belli bir şekilde yola çıkarız. Fakat bu sene uzun zamandır aklımızda olan Ege – Akdeniz sahil turunu maceralı bir şekilde yapalım dedik. Yaklaşık 10 gün ayıracağımız tatile Adana’dan yola çıkarak başlangıç noktası Çeşme’ye duraklamadan gitmeye karar verdik. Bu arada kendi aracım benzinli olduğu için yola kayınbiraderin dizel arabasıyla (1.4 Fiesta) çıktık. 3000 km yolu benzin masrafıyla çekmeyi göze alamadık 🙂

Ve  Ege Akdeniz Sahil Turu Tatili Başlasın…

Akşam üzeri vardığımız Çeşme’de ilk durağımız Çeşme Marina oldu. Karnımızı doyurduktan sonra yol yorgunluğunun da verdiği etkiyle kalacak yer arayışına girdik. Ama sürpriz bizi bekliyordu. Aradığımız hiç bir yerde oda kalmamıştı. Biraz arabayla tur attığımızda da durum aynıydı. Moralleri bozmadan Alaçatı’ya doğru yola çıktık. O kadar kalabalıktı ki kendimize orada da yer bulamayacağımızı düşünürek Ilıca’ya geçtik. Kapı kapı otelleri gezerken burada artık hava kararmaya başlamıştı ve yorgunluktan kendimizi bir yerlere atmamız gerekiyordu. Yer bulduğumuz otel Alabanda Otel 2 yıldızlı, yarım pansiyon için 220 TL!! (2 Kişi) istedi ve tatilimizin ilk günü olduğu için bu fiyatı mecburen kabul ederek odamıza geçtik. Konum olarak güzel olan otelde uzun yıllardır bakım yapılmadığı her halinden belliydi. Zaten bir beklentimiz olmadığı için eşyaları yerleştirdikten sonra hemen kendimizi dışarıya attık.

Küçük bir sahil turundan sonra uyumak için odamıza geçtik. Sabah uyandığımızda ise korkunç manzara ile karşılaştık. Yerlerde, banyoda, her yerde hamam böcekleri yatıyordu. Denize girmek, vakit geçirmekten hemen vazgeçip bir yandan eşyaları toplarken diğer yandan Bookingden Kuşadası otellerini araştırmaya başladık. Plansız tatilimizi biraz planlı yapmak artık daha mantıklı olacağını düşünüyorduk.

Daha önce hiç hamam böcekleri ile kalmak için para ödememiştim!

Tatile Kuşadası’nda Devam…

Bir hemşehrimizin de yardımıyla 4 yıldızlı bir Kuşadası oteli olan Coastlight Otel’den rezervasyonumuzu da yaptırdıktan sonra yola çıktık. Yarım pansiyon, 2 gece – 2 kişi için 280 TL karşılığı kaldık. İşte şimdi moralimiz yerine geldi! Akşam biraz eğlenmek için Adaya geçtik, çarşıda dolaştıktan sonra canlı müzik de çok iyi geldi. Bizimle beraber olan ve Kuşadası’nda bizi yalnız bırakmayan Burak dostumuza da tekrar teşekkür ediyoruz.

Kuşadası’ndaki 2. günümüzü Antik Efes ve Şirince gezimize ayırıyor ve biraz da deniz güneş yapıp, ertesi gün yine yollardayız. Milli Parkı görmeden geçmeyelim diyoruz. Şimdiki rotamız Datça. Bölüm 2’de kaldığımız yerden Sahil turumuza devam edeceğiz…

 

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top