Anasayfa / Gezi Araştırmaları / Singapur Gezisi Hakkında Bilgiler
Singapur Gezisi Hakkında Bilgiler

Singapur Gezisi Hakkında Bilgiler

Endonezya ile Malezya arasında kalan bu küçük şehir devleti, her karışı kullanılmak için muhteşem planlamalar yapılmış bir ülke. Tarihi kültürünü de korumak isteyen ülke son yılların en gözde turizm ülkelerinden biri. Ticaret sayesinde iyi bir gelir sahibi aynı zamanda Doğu ile Batı’nın iyi bir sentezi ve oldukça güvenilir.

Singapur gezisi hakkında işime yarabilecek bilgileri bu sayfada toparlamaya çalışacağım.

Marina Bay Sands

Marina Bay Sands

Singapur Hakkında Kısa Bilgiler

Yaklaşık 5 milyon nüfusu olan Singapur’un para birimi Singapur Doları. Tropikal iklim olan ülke genelde yağışlı. Resmi dili Malay, İngilizce, Çince ve Tamil. Nüfusun %42’si Budist, %15 erlik dilimleri ise Müslüman ve Hristiyan. Ekonomisi modern ticarete dayalıdır.

Singapur’da bir çok kültürü bir arada görebilirken, aynı zamanda eğlence ve alışveriş için de güzel yerler bulabilirsiniz.

Neden Singapur Gezisi ?

İlk önce oldukça güvenilir, temiz bir ülke. Singapur gezisinde dil konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Hindistan mahallesi, Çin mahallesi gibi kültürel yerler mevcut. Dolayısıyla yöresel yemeklerde bir o kadar çeşitli. Alışveriş konusunda bir cennet. Oldukça güzel eğlence yerleri ve geziler için mekanlar mevcut. Direk uçuşlar sayesinde Türkiye’den ulaşım kolay. İlk yurtdışı tecrübesi için ideal bir lokasyon.

Singapur’a Nasıl Gidilir ?

Türk Hava Yolları aktarmasız olarak Singapore Changi havalimanına gitmektedir. Singapur Hava Yolları veya Thai havayolları da Singapur’a giderken en çok tercih edilen havayolları arasında yer alıyor.

Yolculuk yaklaşık olarak 10 saat sürmekte ve Singapur Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Pasaportunuzun 6 ay geçerli olması yeterli.

Singapur’da Görülmesi Gereken Yerler

Yazı yazmamızın asıl nedeni olan bölüm. Singapur’a gittiğimizde bunu da görmeden dönmeyelim diyeceğimiz yerler.

Orchard Road

Orchard Road

– Orchard Road

Singapur’un Merkezi.Singapur gezisi yapıp burayı görmeden gelinmez. Bu caddenin her tarafı alışveriş için dünyaca ünlü markaların mağazaları ile dolu aynı zamanda bir çok restoran ve gece eğlenceleri için mekanların olduğu oldukça ünlü bir cadde. Mutlaka görülmesi tavsiye ediliyor.

– Sentosa Adası

Singapur’un eğlence adası diye anılıyor Sentosa. Ada’ya teleferik ile veya trenle ulaşabilirsiniz. Teleferiğe Vivo City alışveriş merkezi içerisinden binebilirsiniz. Tiger Sky Tower‘dan muhteşem Hint Okyanusu manzarası izlenebilir. Butterfly Park & Insect Kingdom parkında binlerce çeşit kelebek ve canlıyı görebilirsiniz. Images of Singapore‘da Singapur tarihi ile ilgili bilgileri ve mumyaları görebilirsiniz. S.E.A. Aquarium da köpekbalıkları ve devası diğer deniz canlılarının olduğu akvaryumda gezebilirsiniz. Lake of Dreams deki su ve lazer şovları izlenebilir.Ve son olarak Universal Studios Singapore‘u gezmeden dönmeyin.

– China Town

Singapur’un Çin mahallesi. Yiyecek, içecek, ucuz hediyelik için ve Çin kültürü için mutlaka görülmesi gerekiyor. Sri Mariamman Tapınağı‘nı görebilirsiniz.

Little India

Little India

– Little India

Burası da Singapur’un içindeki Küçük Hindistan. Baharat kokulu bu cadde de gezi ve Hint kültürlerini görebilmek için güzel bir yer. Sri Veeramakaliamman Temple‘ı görmeyi unutmayın.

Hayvanat bahçesini gezmeyi ve Night Safari yapmayı unutmayın. Singapur Botanik bahçesi ve Mandai Orchid Gardens da orkidelerin içinde kaybolabilirsiniz.

Marina Sands Bay Oteli, Singapore Flyer, Jurong Bir Park, Raffles Oteli, Merlion Parkı da görmek gerekir. Singapore Sling kokteyli meşhur içkisi, içilmesi gerekiyor 🙂

Elektronik alışverişi için Singapur gezisi gayet mantıklı demiştik. Sim Lim Square, Funan Digitalife Mall, Peninsula Plaza tercih edilebilir. Mustafa Centre alışveriş merkezi gezilebilir.

 

Singapur ile ilgili linkler ;

Sentosa Adası: http://www.sentosa.com.sg/en/

http://tr.wikipedia.org/wiki/Singapur

http://www.yolculukterapisi.com/singapur/

http://www.singapurdefteri.com/

 

İhtiyacınız olursa Elçilik bilgileri ;

T.C. Singapur Büyükelçiliği
Adres: 2 Shenton Way, #10-03 SGX Centre 1
Tel: (65) 6533 3390
http://singapur.be.mfa.gov.tr/

 

Singapur gezisi ile ilgili yeni bilgiler edindikçe yine konuya eklemeler yapacağım.

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top