Anasayfa / Bisiklet / Bisiklet Macerası
Bisiklet Macerası

Bisiklet Macerası

Zamanla her şey eskiyor, buna bizler de dahil. Hayat koşuşturmacası içinde spor yapmaya da pek vakit ayıramıyoruz. En eğlenceli çözüm; Bisiklet Macerası

Nerden Çıktı Bu Bisiklet ?

Aslında uzun zamandır aklımdaydı. Hep yapmak isteyip, ama sürekli ertelenen. Araştırma yapıp hep bir sonraki plana erteliyordum. Bir gün gezinirken Pınar Pinzuti isimli bisiklet severin blogunda okumuş olduğum Arkadaşlarını İşe Bisikletle Gitmek İçin İkna Etmenin Yolları Neler isimli yazısından sonra araştırmaları sıkılaştırıp 2016 sonu itibari ile sezon sonu indirimlerini de fırsat bilerek bir bisiklet sahibi oldum. Kendisine de ayrıca teşekkür ederim 🙂 Sanırım 10 -15 sene aradan sonra bisiklete geri dönüyordum.

Merida Crossway 300 Bisiklet

Şehir Bisikleti

Bisikletim dağ bisikleti değil, çünkü dağda bayırda gezmek gibi planlarım yok. Bisikletim yol/yarış bisikleti de değil, uzun mesafe kat etmek, performans gibi hedeflerim de yok. Tek amacım ekstra zaman ayırmadan spor yapabilmek ve işe bisikletle gidip gelmek. Bunun için fiyat / performans olarak başarılı, ihtiyaçlarımı şu an karşılayabilecek olarak düşündüğüm ve bulabildiğim Merida Crossway 300 model bisikleti tercih ettim. Şehir / Tur bisikleti kategorisinde yer almakta bisikletim.

Adana’nın iklimini de fırsat bilerek Ocak ayında başladığım işe gidip gelme maceramıza aralıksız devam ediyorum. Genelde bisikletim beni taşırken lastikler patladığında ben onu taşıyorum 🙂

Her şeyden önemlisi toplu taşımanın verdiği sıkıcılıktan kurtuldum ve mutluyum…

Bisiklet kategorisinde bazen yaşadığımız maceralara bazen de aksesuarlara yer verebilirim. Bisiklet dünyası oldukça geniş. Mutlaka karalayacak şeyler olacaktır sizin için.

Kaskınızı takmadan yola çıkmayın…

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top