Anasayfa / Android / Google’dan Android Saatlere Yeni Standart : Google Wear
Google’dan Android Saatlere Yeni Standart : Google Wear

Google’dan Android Saatlere Yeni Standart : Google Wear

Google’ın uzun zamandır giyilebilir teknolojilere büyük yatırımlar yaptığını biliyoruz. Akıllı saat tarafının ise bir çok firma tarafından yoklandığını, pazar araştırmaları yaptığını ve piyasada bulunan belli başlı akıllı saatleri sürekli duyuyoruz. Ama hiç birinde bir standart yoktu değil mi ? Peki Google bu akıllı saatler için bir standart belirlerse nasıl olur ?

Moto360

Moto360

Moto 360 ve Lg G Wath

İşte Google giyilebilir teknolojiler için özel olarak geliştiridiği Google Andorid Wear’ı duyurdu. Peki bundan sonra neler olacak ? Google tabi ki piyasaya yol gösterici olarak çıkacaktır. Bunu da Moto 360 ürününde gösterecek gibi görünüyor. İlk çıkan resimlerde dikkatimizi çeken ilk şey “Akılsız” saatlerimiz gibi yuvarlak bir forma sahip olması. Bu bize gerçek bir saat hissi verecek gibi duruyor. Aynı zamanda tabi ki aklını da kullanacak. Nexus telefonların üreticisi LG’de Google Wear kullanacak diğer bir ürünü çıkaracak:LG G Watch. Asus, Htc ve Samsung gibi üreticilerin yanında Intel, Broadcom, Mediatek ve Qualcomm gibi üreticiler de iş birliği içerisinde olacaklar. (Sony maalesef şu an yer almıyor)

Google Wear ile bizi bekleyenler.

Dediğimiz gibi Google Android Wear ile akıllı saatlerin belli bir standarta geleceği kesin gibi görünüyor. İlk ürünler ile bunları daha net görebileceğiz fakat tanıtım videolarından da anlayacağımız üzere; sesli komutlar, konum ve adres tarifi gibi bilgiler, sporcular için kalori, mesafe benzeri bilgiler, bildirimler özellikler arasında yer alacak. Henüz daha fazlası görünmüyor.

Google geliştiricileri şu sayfaya davet ediyor ; http://developer.android.com/wear/index.html

Lg G Watch

Lg G Watch

Cihazların henüz detayları yayınlanmadı, şu an için bildiğimiz şey videolardan ve resimlerden gördüklerimiz. Saatlerin detayları için biraz daha beklememiz gerekecek.

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top