Anasayfa / Android / Android Telefonlarda Oynatıcı Uygulamaları
Android Telefonlarda Oynatıcı Uygulamaları

Android Telefonlarda Oynatıcı Uygulamaları

Telefonlarımızın kocaman ekranları var, bilmem kaç gb hafıza, bir sürü çekirdek ve hızları. Adını bile hatırlayamadığımız sensörler ve aklımıza gelemecek onlarca yeniliğe sahipler. Fakat Android telefonlarımız bu kadar teknolojikken onlara gerekli uygulamaları kurmadıysak eğer hiç bir işe yaramıyorlar. Bu yüzden Android telefonlarda telefonun performansı kadar belki daha önemli olan Uygulamalar. Bu yazıda Müzik ve Video için telefonumda kullanmış olduğum android oynatıcı uygulamaları hakkında bilgi vereceğim. Android için DicePlayer, Poweramp ve Tunein Radio uygulama incelemesi.

Dice Player

Dice Player

Film Keyfi İçin: DicePlayer

Akıllı telefonlarımızda genellikle önyüklü olarak gelen bir video oynatıcı bulunuyor. Fakat bunlar genellikle istediğimiz verimde çalışmıyorlar. Google Play Store’da yer alan Dice Player uygulaması ise bir çok video türünü destekliyor. Bunları oynatırken de gayet başarılı. Canlı yayınları izleyebilmek için stream özelliği de mevcut. Alt yazılarınızı da video ile aynı isimde atarsanız otomatik olarak tanır ve sorunsuz bir şekilde Türkçe karakterlerle izleyebilirsiniz. Altyazılar ile ilgili zamanlama ve bir çok ayarda programda mevcut. Ekranın sol tarafında parmağınızı aşağı-yukarı yaparsanız ses azaltıp arttırabilir, sağ tarafta ise aynı işlemi yaparak parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Sol-sağ yaparak ise ileri geri sarma işlemlerini yapabiliyorsunuz. Eğer telefonunuzdan film, dizi izliyorsanız mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz olarak indirermek için tıklayınız.

Poweramp

Poweramp

Müzik Tutkunuysanız: Poweramp

Müzik dinlemeyi seviyor ve kulaklığınız olmadan çıkmıyorsanız bu uygulama tam size göre. Muhtemelen önyüklü olarak gelen müzik çalar uygulaması sizi tatmin etmiyordur. Ekolayzer ayarlarını kolaylıkla yaparak ses kalitesini arttırabilirsiniz. Ayrıca çalma listeleri hazırlamakta oldukça kolay. Bir çok arayüz ile görünümü değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca müzik dinlerken hızlı erişim sayesinde kilit ekranındayken de şarkı değişikliği yapabiliyorsunuz. Uygulamaya ait widgetlar da hoşunuza gidebilir.

Uygulamanın ücretsiz deneme versiyonu için tıklayınız. Uygulamanın tam versiyonunu 3.99$ ödeyerek satın almak için tıklayınız.

Tunein Radyo

Tunein Radyo

Muhteşem Radyo: TuneIn

İşte benim en sevdiğim android uygulamalarından biri. Radyo çekti çekmedi derdi yok, yaklaşık 70 bin adet radyo elinizin altında. İnternet bağlantınız varken istediğiniz bütün radyoları dinleyebileceksiniz. Ben daha kolay kolay takıldığına şahit olmadım. Beğendiğiniz radyoları favorilerinize ekleyerek kolay ulaşabilirsiniz. Kapanma zamanlayıcısı veya radyoyu alarm olarak kurabilmeniz güzel özellikleri arasında.  Uygulamanın ücretsiz ve pro versiyonları mevcut. Pro versiyonu reklamsız ve dinlediğiniz radyoyu kayıt edebiliyorsunuz. Yalnız ben indirimdeyken 0.25$ gibi bir ücrete satın almıştım. Şu an fiyat biraz yüksek. 6.99$. İndirim kollamakta fayda var 🙂

Uygulamanın ücretsiz versiyonu için tıklayınız. Pro versiyonunu satın almak için tıklayınız.

 

 

 

bu sayfayı paylaşın;Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter

Hakkında Murat Özçırpıcı

Meraklı, araştırmacı, gezgin, sinemasever, hobilerine düşkün, yaşamaktan zevk alan kendi halinde biri :)

Yorum Yapın;

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top